

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Current Rating | 5 A |
| Color | Blue |
| Size | 1.60 mm x 0.80 mm x 0.40 mm |
Stock: 1774
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10234
Ext.Price$0.10234
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10234 | $0.10234 |
| 10 | $0.05117 | $0.51170 |
| 50 | $0.04576 | $2.28800 |
| 100 | $0.04093 | $4.09300 |
| 500 | $0.03587 | $17.93500 |
| 1000 | $0.03143 | $31.43000 |
| 3000 | $0.02989 | $89.67000 |
| 5000 | $0.02842 | $142.10000 |
| 10000 | $0.02685 | $268.50000 |
